■pajc s Jurajom Gáborom

Scheduled ■pajc diskusie
Kotolňa FAD Map
[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.20.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”]

■pajc s Jurajom Gáborom [event]

Na poslednom ■pajci sme otvorili tému dreva a malej architektúry, v ktorej budeme pokračovať aj teraz. Teda vlastne nie tak úplne. Vlastne možno. No v každom prípade uvidíte.
Príde umelec Juraj Gábor, ktorý však používa drevo iným spôsobom. Vytvára z neho inštalácie, ktoré svojím tvarom slúžia širšiemu významu. Je autorom mnohých objektov, no silný koncept spolu s drevenou konštrukciou či už Žilinskej sféry, Zrakovej pyramídy v Súľove, alebo Vertikálnej gradácie v pražskej Meet factory sa stali jeho najikonickejšími. Netreba však zabúdať, že to nie je jeho jediná tvorba, vďaka čomu bol aj finalistom Ceny Oskára Čepána a Ceny Nadácie Tatra banky pre mladých umelcov.
Vďaka rôznorodosti jeho tvorby nahliadneme na umenie od drevených objektov až po nezrealizované koncepty. Kam až v diskusii prídeme, neviem. No vďaka Jurajovi a jeho príbehu možno pochopíme, čo stojí za umením z jeho tvorby.
Vidíme sa už 24.4.2023 o 19:00 v Kotolni. Otázky môžes klásť aj ty. Ak sa neopýtaš, možno sa nedozvieš.
Bude pivko, soft drinks a kamoši. o 18:00 prep., ak chceš, dojdi. Proste malý Berlín. Každá ruka bude potrebná.
___
foto: Marek Jančúch

 

Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____

 

 

zdroj fotografie: Wo|V|eN
Moderuje: Samuel Skyva
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Comments

Pridaj komentár