■pajc a čierne diery ako neziskový developer

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.19.5″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” background_color=”RGBA(255,255,255,0)” sticky_enabled=”0″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.19.5″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” background_color=”RGBA(255,255,255,0)” sticky_enabled=”0″]

■pajc x čierne diery [event]

Ďalší rok, ďalší semester a dalšia Noc architektúry a dizajnu. Nie každému sa chce pobehovať po škole a pozerať sa na práce splužiačiek a spolužiakov, kamošov alebo náhodných študentiek a študentov dizajnu a architektúry. Preto okrem nabitého akademického programu budeme mať aj naše malé komunitné posedeníčko.
Prídu Čierne diery, ktorých grafiky, knižky a časté finančné zbierky pozná asi každý. Nie všetci však vedia, že toto združenie je aj developerom. Ich záujem o pamiatky vyústil do obnovy niektorých z nich. Transformovali časť schátraného kaštieľa v Jelšave na experimentálne ubytovanie, pracujú na obnove baníckeho domu v Smolníckej Hute, zrekonštruovali sochárske diela Alexandra Trizuljaka v Piešťanoch a spolu s partnermi menia dom železiarní v Betliari na cenovo dostupné nájomné bývanie. Ich ostatné aktivity s tisíckami zberateľov a podporovateľov pomáhajú obnovy financovať, vďaka čomu okrem zvyšovania povedomia o zabudnutých miestach na slovensku sa na záchrane pamiatok podieľajú aj priamo.
O čom presne sa budeme rozprávať? Neviem, ono to vždy nejako príde. Prejdeme si spomenuté projekty a zažijeme ich tak trochu v inej koži.
Hlavne sa môžeš pýtať aj ty. Porozmýšľaj, pozapisuj otázky a možno zistíš to, čo ťa zaujíma. Bude to sranda!
Dojdi.

Vidíme sa 16. 2. 2023 o 18:30 v Kotolni FAD, kde sa môžeš spýtať práve to, čo ťa zaujíma! Tešíme sa na teba:)

Bude pivko, soft drinks a kamoši. Dúfam, že aj dobrá atmoška, tak buď tu.


Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____

zdroj fotografie: Čierne diery
Moderuje: Samuel Skyva
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Comments

Pridaj komentár