■pajc s Matúšom Vallom

Scheduled ■pajc diskusie
Kotolňa FAD Map

■pajc s Matúšom Vallom [event]

Hudobník? Primátor? Architekt? Čo všetko o Matúšovi Vallovi vieš?

Netají sa tým, že študoval architektúru. To, že je hudobníkom vieme tiež. Veď Paru pozná mnoho z nás a tí čo nie, tak si minimálne nejakú z tých koncertných fotiek na instagrame určite pozreli. O tom, že je primátor ani rozprávať nebudem, keďže to je prvá informácia, ktorú si s jeho menom spájame.

Spájaš si však s Matúšom aj aktivizmus? Ak áno super. Ak nie, ešte lepšie, lebo o tom práve bude najbližší ■pajc.

foto: Michal Smrčok (trend.sk)

Matúš Vallo aj spolu s ďalšími totiž stoja za viacerími iniciatívami, ktoré zohrali a možno zohrávajú stále dôležitú úlohu v Bratislave, ale aj iných mestách. Jednou z nich sú mestské zásahy, ktorá pozýva architektky a architektov navrhovať realizovateľné riešenia pre zanedbaný verejný priestorom v meste, v nádeji, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na urbanistický kontext, ďalšími napríklad občianske združenie My sme mesto alebo aj aliancia Stará tržnica, či duskusná platforma Bratislová.

Kam sa až s touto témou dostanemie, neviem. No Matúšova cesta od architektonického aktivizmu až po primátorstvo môže byť inšpiratívna pre nás všetkých. Tak si priprav otázky, ktoré ťa zaujímajú a pýtaj sa už 3.5.2023 o 19:00 v Kotolni.

Bude pivko, soft drinks a kamoši. o 18:00 prep., ak chceš, dojdi. Proste malý Berlín. Každá ruka bude potrebná.


Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____

zdroj fotografie: Matúš Vallo
Moderuje: Samuel Skyva
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

Comments

Pridaj komentár