■pajc – Krásne – udržateľne – spolu?

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.19.5″ background_color=”RGBA(255,255,255,0)” background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” custom_margin=”|auto||101px||”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.20.2″ background_color=”RGBA(255,255,255,0)” background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” theme_builder_area=”post_content” sticky_enabled=”0″]

■pajc Krásne – udržateľne – spolu [event]

Naozaj už bolo k zbúranému Istropolisu povedané už všetko? Možno.

Prečo sa však téma architektúry minulého storočia stále vracia? Poznáme jej hodnotu? Vieme sa k nej správať? Vieme, čo vôbec s ňou robiť?

 

To sú otázky, ktoré budeme musieť vyriešiť. Vlastne sa aj riešia. Teda dúfam. Riešili ich aj študenti atelíerov našich hostí. Z rôznych škôl. VŠVU. FAD. Otvárajú opäť diskusiu, čo vlastne s Trnavským mýtom a s heslom krásne – udržateľne – spolu.

 

Čo vlastne s heslom krásne – udržateľne – spolu? Čo znamená pre nás osobne? Čo znamená pre Henrietu Moravčíkovú? Čo znamená pre Martina Kusého? Čo znamená pre Jána Studeného?

Zistíme.

 

Revitalizácie narušených území mesta a záchrana objektov architektonického dedičstva 20. storočia sú dlhodobo aktuálnymi témami Bratislavy, ktoré už niekoľko rokov figurujú aj medzi zadaniami študentských prác na Fakulte architektúry a dizajnu STU a na Katedre architektonickej tvorby VŠVU v Bratislave.

Cieľom oboch architektonických škôl je prispieť do aktuálnej odbornej diskusie zameranej na metódu revitalizácie narušených mestských štvrtí a na alternatívne spôsoby využitia objektov architektonického dedičstva 20. storočia.
 

 

 

Vidíme sa 20. 3. 2023 o 18:00 v Kotolni FAD, kde sa môžeš spýtať práve to, čo ťa zaujíma! Tešíme sa na teba:)

 

 


 

 

 

Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____
Moderuje: Samuel Skyva
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

 

 

 

 

 

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Comments

Pridaj komentár