■pajc Krásne - udržateľne - spolu

■pajc Krásne – udržateľne – spolu [event]

Naozaj už bolo k zbúranému Istropolisu povedané už všetko? Možno.

Prečo sa však téma architektúry minulého storočia stále vracia? Poznáme jej hodnotu? Vieme sa k nej správať? Vieme, čo vôbec s ňou robiť?

 

To sú otázky, ktoré budeme musieť vyriešiť. Vlastne sa aj riešia. Teda dúfam. Riešili ich aj študenti atelíerov našich hostí. Z rôznych škôl. VŠVU. FAD. Otvárajú opäť diskusiu, čo vlastne s Trnavským mýtom a s heslom krásne – udržateľne – spolu.

 

Čo vlastne s heslom krásne – udržateľne – spolu? Čo znamená pre nás osobne? Čo znamená pre Henrietu Moravčíkovú? Čo znamená pre Martina Kusého? Čo znamená pre Jána Studeného?

Zistíme.

 

Revitalizácie narušených území mesta a záchrana objektov architektonického dedičstva 20. storočia sú dlhodobo aktuálnymi témami Bratislavy, ktoré už niekoľko rokov figurujú aj medzi zadaniami študentských prác na Fakulte architektúry a dizajnu STU a na Katedre architektonickej tvorby VŠVU v Bratislave.

Cieľom oboch architektonických škôl je prispieť do aktuálnej odbornej diskusie zameranej na metódu revitalizácie narušených mestských štvrtí a na alternatívne spôsoby využitia objektov architektonického dedičstva 20. storočia.
 

 

 

Vidíme sa 20. 3. 2023 o 18:00 v Kotolni FAD, kde sa môžeš spýtať práve to, čo ťa zaujíma! Tešíme sa na teba:)

 

 


 

 

 

Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____
Moderuje: Samuel Skyva
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

 

 

 

 

 

 

 

 

⬤pechtle-mechtle ModificAI

⬤pechtle-mechtle ModificAI

⬤pechtle-mechtle ModificAI   Konečne... jar je tu!Ráno už je svetlo a vydrží dlhšie, ako kým dokončíme to do list.viac-menejVšetko sa prebúdza a predvádza. AI sa tiež čím ďalej, tým viac predvádza.Tento krát v produktovom dizajne vďaka pedagógom a študentom...

■pajc x Wo|V|eN

■pajc x Wo|V|eN

■pajc x Wo|V|eN [event]   Nezabudli sme! ■pajc s kolektívom architektiek WOVEN bude! Žijú v rôznych mestách, majú rôzne joby, no spája ich priateľstvo a raz za čas aj spoločný projekt. Tie majú vždy rôzne formy od výstav v galériách cez small-scale architektúru a...

■pajc a čierne diery ako neziskový developer

■pajc a čierne diery ako neziskový developer

■pajc x čierne diery [event] Ďalší rok, ďalší semester a dalšia Noc architektúry a dizajnu. Nie každému sa chce pobehovať po škole a pozerať sa na práce splužiačiek a spolužiakov, kamošov alebo náhodných študentiek a študentov...