■pajc s How I met my architect

Scheduled ■pajc diskusie
Kotolňa FAD Map

■pajc s How I met my architect [event]

How I met … my architect? Už si sa s tým určite stretol. Minimálne si o tom počul. A s najväčšou pravdepodobnosťou to počúvaš. Najpočúvanejší slovenský podcast o (nielen) slovenských (nielen) architektkách/architektoch.
V prvom tohto-semestrálnom ■pajci sa z počúvaného stane aj videné. Z moderátora sa stane hosť. K hlasu si pripradiš aj tvár, ktorá znie povedome. Architekt Peter Dostál.

Peťo Dostál je zakladateľom, tvorcom aj hýbateľom podcastu How I met my architect, ktorého počet epizód prekročil 60tku. To s priemernou hodinovou dĺžkou jednej epizódy predstavuje 2 a pol dňa nepretržitých rozhovorov o architektúre a témach jej podobných. Z toho by jednému aj vyschlo v krku.
Tak je načase obrátiť kartu a pre zmenu sa niečo dozvedieť z opačnej strany. Peťo totiž netrávi čas len za mikrofónom, ale je aj súčasťou architektonického tímu v ateliéri Compass Architekti a zároveň cestuje krížom-krážom a spoznáva a sprostredkováva európske metropoly a.k.a meky architektúry a urbanizmu.

Kam sa s týmito všetkými témami dostaneme, neviem. Príď to s nami zistiť! Využi jedinečnú príležitosť klásť otázky moderátorovi podcastu How I met my architect a dozvedieť sa aj rôzne zákulisné infošky z nahrávaní. Príď zistiť ako to má s tými neúspechmi, kávenkami a či príde v architektonickej čiernej.

Tak si priprav otázky, ktoré ťa zaujímajú a pýtaj sa už v STREDU 18.10.2023 o 19:00 v Kotolnina Fakulte architektúry a dizajnu. Príď a dozvieš sa aj prekvapčo, ktoré s Peťom Dostálom ďalej chystáme…


Bude pivko, soft drinks a kamoši. o 18:00 preps, ak chceš, prídi. Proste malý Berlín. Každá ruka bude potrebná.


Čo je ■pajc?
pajc je cyklus neformálnych debát prevažne s architektmi na prevažne architektonické témy a témy, ktoré presahujú architektúru. Klasická nezáživná, všeobecne známa prezentácia tvorby tu slúži len ako kulisa. S hosťmi vedieme neformálne rozhovory o zákulisí ich tvorby, filozofii, o nástrahách aj radostiach profesionálneho života a o tom, že byť architektom či angažovať sa v rámci architektúry neznamená len celodenné vyklikávanie a nekonečné jednania s klientmi.
Do debaty sa môže zapojiť ktokoľvek a v akomkoľvek čase, čím má jedinečnú šancu obyčajným prekonaním svojho strachu získať užitočný pohľad do zákulisia toho, čo ho už o chvíľu čaká aj alebo si rozšíriť obzory o nové spôsoby vnímania priestoru a objektov okolo seba.
V Kotolni FAD sa striedame s debatami ⬤pechtle-mechtle, ktoré vám poskytnú komplexný prehľad tých najzaujímavejších kreatívnych ľudí a tém zo sveta dizajnu.
𝗽𝗮𝗷𝗰¹ -u m. ‹n› stolár. slang. ► 1. látka slúžiaca na morenie, moridlo; 2. kopírovanie, verné napodobňovanie; 3. argoticky – pitie alkoholu;
𝗽𝗮𝗷𝗰² -u m. ‹n› archit. slang. ► účinnné spoznávanie vedomostí praktickou cestou vynaložením minimálnej námahy za účelom efektívneho obohatenia svojho kreatívneho ducha.
_____

zdroj fotografie: Miro Pochyba / ASB.sk
Moderuje: Sára Mária Seidl
Koncept: Alexander Kupko, Samuel Skyva

Comments

Pridaj komentár