Prednáškový cyklus a panelová diskusia.

Občianske združenie WOMEN ARCHITECTS v spolupráci s Fakultou architektúry STU pozýva všetkých priateľov architektúry na prednáškový cyklus “Moja cesta k architektúre“, na ktorom sa predstavia aktívne súčasné slovenské architektky. Prednáškový cyklus sa uskutoční od polovice apríla do polovice mája, prevažne každý štvrtok a ukončí sa panelovou diskusiou, kde budú architektky diskutovať o zaujímavých témach so zástupcami médií, Spolku architektov a Slovenskej komory architektov.
Prednáškový cyklus a panelová diskusia sa budú konať na Fakulte architektúry STU v Bratislave, miestnosť č. 117, prvé poschodie, vždy o 17.00hod (Námestie Slobody 19, 812 45 Bratislava 1).
Úvodný večer prednáškového cyklu bude vo štvrtok, 16. 04. 2015 o 17.00.  Pozvanie občianskeho združenia WA prijali architektky z ateliéru winwin Katarína Mňahončákova a Soňa Salnerová. O svojich skúsenostiach budú ďalšie večery rozprávať aj architektky: Gabriela Fukatschová, Andrea Ambrovičová Mikulajová, Katarína Viskupičová a Tatiana Buijs-Vítková.

Kompletný program prednáškového cyklu:
16. 04. Soňa Salnerová, Katarína Mňahončáková 
23. 04. Gabriela Fukatschová 
30. 04. Andrea Ambrovičová Mikulajová
07. 05. Katarína Viskupičová  
13. 05. Tatiana Buijs-Vítková 
14. 05. Panelová diskusia 
Občianske združenie organizuje prednáškové večery pod záštitou Slovenskej komory architektov a Spolku architektov Slovenska.

WOMEN ARCHITECTS je profesijné občianske združenie ktoré má ambíciu stať sa stredoeurópskou platformou na podporou a prezentáciu architektiek. Cieľom združenia je prezentácia a podpora žien v architektonickej profesii, výmena skúseností medzi slovenskými a zahraničnými architektkami, či mapovanie pomeru žien a mužov pri vzdelávaní a výkone architektonickej profesie. Združenie založili Andrea Klimko, Dana Blaškovičová, Dana Moderdovská v roku 2013 na Slovensku na príklade podobných organizácií v zahraničí a cieľom dlhodobo pôsobiť na domácej i medzinárodnej scéne.

Aktuálne informácie o aktivitách WOMEN ARCHITECTS nájdete na: www.women-architects.com alebo www.facebook/womenarchitects.

⬤pechtle-mechtle ModificAI

⬤pechtle-mechtle ModificAI

⬤pechtle-mechtle ModificAI   Konečne... jar je tu!Ráno už je svetlo a vydrží dlhšie, ako kým dokončíme to do list.viac-menejVšetko sa prebúdza a predvádza. AI sa tiež čím ďalej, tým viac predvádza.Tento krát v produktovom dizajne vďaka pedagógom a študentom...

■pajc x Wo|V|eN

■pajc x Wo|V|eN

■pajc x Wo|V|eN [event]   Nezabudli sme! ■pajc s kolektívom architektiek WOVEN bude! Žijú v rôznych mestách, majú rôzne joby, no spája ich priateľstvo a raz za čas aj spoločný projekt. Tie majú vždy rôzne formy od výstav v galériách cez small-scale architektúru a...

■pajc – Krásne – udržateľne – spolu?

■pajc – Krásne – udržateľne – spolu?

■pajc Krásne - udržateľne - spolu [event] Naozaj už bolo k zbúranému Istropolisu povedané už všetko? Možno. Prečo sa však téma architektúry minulého storočia stále vracia? Poznáme jej hodnotu? Vieme sa k nej správať? Vieme, čo vôbec...