Ako získať zdarma do svojho Dropbox účtu 15/25 GB ?

Ako som už spomenul na hlavnej strane, jedná sa o nejakú akciu od Dropboxu kde na dva roky rozdávajú zdarma 15GB úložiska (možno aj viac). Pri registrácii nového účtu máme žalostné 2,5GB. Možno tak ako mňa aj Vás odradilo toto číslo, keď ste si chceli uložiť svoj semester na cloud, no zistili ste že ste nazberali 7GB fotiek “potrebných” prednášok, výkresov zo stavča od starších študákov hádam z deväťdesiateho piateho apod. No práve teraz je ten najlepší čas začat Dropbox používať.

V étery beží akcia z ich strany, kde ako keby “súťažia” univerzity z celého sveta, ktorej študenti používajú najviac Dropbox pre akademiké účely (aspoň si to myslím 😀 Alebo majú proste exabajty či petabajty navyše a nevedia čo s nimi). Do kampane je zapojených viac ako 11 000 univerzít z celého sveta a máme možnosť sa zapojiť aj my 🙂 (STU).
Jediné čo je potreba urobiť, je treba sa prihlásiť pomocou špeciálneho linku (ktorý tu všade spamujem do linkov 😀 ) a následne vložiť náš akademický e-mail. Že čo ? Áno okrem svojho AIS účtu máme aj plnohodnotný e-mail o ktorom ste možno ani doteraz nevedeli. Nájdete ho na následujúcej adrese:

 webmail.stuba.sk

Prihlásiť sa dá pomocou rovnakého prihlasovacieho mena (štandartne – xpriezvisko) a hesla, ktoré používame do AISU, keď chcem zistiť kto má dnes meniny. Čiže v mojom pripade to je xbartas a moje tajné heslo 🙂 . Viac informácií + prípadné nejasnosti Vám pekne vysvetlí táto stránka kde je popísané presne ako sa prihlásiť, čo robiť keď sa Vám nedarí prihlásiť apod.

Ale to som troška predbehol. Začneme pekne od začiatku. Nebojte sa je to veľmi jednoduché zvládne to aj začiatočník. Najskôr je potreba kliknúť na následujúce tlačidlo, ktoré vás dostane do spomínanej akcie:

 Dropbox akcia na 15GB free

Ak už ste členom Dropboxu a už ho používate, môžte následujúce kroky preskočiť a jednoducho sa na stránke prepnúť na “log-in” kde sa prihlásite vaším štandardným loginom do Dropboxu (čiže ešte nie akademickým mailom).

dropbox01

Prepnutie do sekcie LOG-IN na prihlásenie

Ak členom ešte nieste, veľmi jednoducho zadajte vaše menopriezviskoe-mail(použite svoj osobný e-mail, nie ten akademický, ten len prijde na radu v následujúcom kroku) a heslo. Ak sa bojíte že BigBrother vidí všetko jednoducho tam zadajte Jožko Mrkvička, nikomu to vadiť nebude.

Po úspešnej registrácii sa dostaneme na stránku ktorá vyzerá následovne. Sem ako ste si mohli tipnúť patrí váš akademický mail 🙂 Je to kvôli verifikácii, že ste skutočne študentami vysokej školy a máte nárok na túto akciu. Čiže xpriezvisko@stuba.sk – dole zaškrknúť že súhlasíte s podmienkami (ktoré som nečítal, hádam som nepredal svoju dušu Faustovi) a Join now.

dropbox02

Akademický e-mail patrí až sem 🙂

Na akademický e-mail vám teraz prišiel e-mail, ktorý je potreba potvrdiť. Čiže toto bude asi jediný okamih, kedy akademický e-mail využijete 🙂 Tak si to užite. V maily uprostred modrým – Verify your mail.

dropbox03

Týmto posledným krokom, sa na Váš účet Dropboxu pripíše automaticky +15GB 🙂 Ľahké čo ? 🙂 Potom Vám už prijde iba nejaký ďalší potvrdzovací mail, ktorý nieje podstatný 🙂 Čiže 2 roky máte teraz na konte 17,5GB, čo už je celkom pekné číslo.

Ja využívam Dropbox denne, a najviac sa mi na tom asi páči to, že mám prístup k určitým veciam neustále. Aj keď nemám zo sebou notebook, cez smartfón si veľmi ľahko nájdem čo potrebujem apod. Funkcia screenshotov, zdieľanie priečinkov pri spolupráci na určitých projektoch alebo automatického ukladanie obrázkov, keď pripojíte svoj Flexaret do PC je na nezaplatenie. Dokonca keď fotíte telefónom, môžte si nastaviť automatický upload na cloud. Jednoducho povedané Dropbox mi uľahčil život. Nie žiadnu reklamu mi neplatia 😀 Možno keď sa mi minie 76gb ktoré teraz mám si aj kúpim premium. Pri častej reinštalácii Windowsu mi bol dobrým nápomocníkom, alebo pri prenose súborov z PC do notebooku. Dokonca aj náš Čierny trh využíva zopár gigabajtíkov z mojho úložiska 🙂 Ak sa niekto nájde, kto by sa o to chcel postarať (aktualizovať tam veci, poriadne usporiadať priečinky, ročníky, budem len rád – je to mess teraz).

Čiže určite tejto akcie využite a neplaťte za niečo čo nemusíte. Tu je vašich 15 GB zdarma:

 Dropbox akcia na 15GB free


Publikovaný

v

od

Značky:

Comments

Pridaj komentár