Weltoffenes Hafen – Hamburg – prístav otvorený svetu

Vybrať si ten správny zahraničný študijný pobyt nie je nikdy ľahké. Obzvlášť, ak Ti nejde iba o barové dobrodružstvá, ale najmä o podmienky a kvalitu štúdia a rovnako ťa zaujíma mesto samotné. Ak Ťa zároveň neoslovila ponuka vybraných partnerských inštitúcií, ktoré na našej fakulta ponúka program ERASMUS+, môže to byť občas pekné peklo.

V takom prípade sa väčšinou oplatí odkloniť od “mainstremu” ERASMU a vybrať sa do sveta na vlastnú päsť, a to aj za cenu nekonečných papierovačiek a neistého výsledku. No ten napokon väčšinou stojí za to. Nie len že máš možnosť získať zaujímavejšie štipendium (NŠP/SAIA, DAAD, atď.), v konečnom dôsledku nie si pre ľudí z univerzity na ktorú sa hlásiš jedným z tucta. A to nikdy nie je na škodu!

Ako študent urbanizmu som si vybral Hamburg (ale určite by som si ho vybral aj ako architekt, či krajinár). Mesto-prístav ponúka nekonečné možnosti pre osobnostný a profesijný rozvoj vďaka svojej otvorenosti a multikulturalite, ktoré sa spájajú s ohromným bohatstvom “Slobodného hanzovného mesta”. Rozum a cit tu tak kráčajú ruka v ruke.
Pri konečnom výbere univerzity okrem kvality výučby a super polohy zavážila aj úroveň komunikácie s vybranou inštitúciou.
HafenCity Univarsität splnila všetky očakávania. Možnosť vybrať si z interdisciplinárnych predmetov 7 fakúlt bez akéhokoľvek obmedzenia podľa osobného zamerania stála za obsiahlu komunikáciu s tetami z lokálnej Internatonal Office a Studierendenverwaltung.

Zahraničný pobyt sa pre mňa začal pomerne skoro. Už začiatkom Septembra som zarezával na povinných kurzoch Nemeckého jazyk, potrebnych pre štúdium na univerzite. Príjemným prekvapením je úroveň života školy aj mimo bežného školského roka (ktorí začína až 12.10.). Multikultúrny duch mesta taktiež neobchádza vzdelávacie inštitúcie. Už teraz môžem povedať, že prítomnosť študentov z viac ako 40 krajín sveta bude vynikajúcou školou života.

Viac o škole ale aj atrakciách nájdeš v ďalšom čísle 😉 STUDY HARD, PARTY HARDER!

[grey_box]
Článok napísal: Oto Nováček
Univerzita: HafenCity Universität Hamburg – Hamburg, Nemecko
Dĺžka pobytu: zimný semester, 2015
[/grey_box]


Publikovaný

v

od

Značky:

Comments

Pridaj komentár