NOC architektúry a dizajnu 2024 leto

Scheduled Eventy NOC
FAD STU Map

FB event:https://www.facebook.com/events/1752350638623205

Už po dvadsiaty tretí raz sa v priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU na Námestí slobody 19 v Bratislave sa uskutoční Noc architektúry a dizajnu. Brány fakulty sa pre verejnosť otvoria vo štvrtok, 20. júna 2024 o 16.00 hod. 

Hlavná prednáška tohtoročnej noci architektúry bude venovaná českému dizajnérovi Tobiasovi Schubertovi. Tento talentovaný mladý návrhár, študent ateliéru módnej tvorby na pražskej UMPRUM bol v minulosti stážista módnej návrhárky Vandy Jandy a renomovaného českého dizajnéra Jána Černého. Na tohtoročnej jarnej edícii Mercedes-Benz Prague Fashion Week sa po prvýkrát predstavil pod vlastným značkou Tobias Equipment. Tobias sa vyznačuje prácou s netradičnými neodevnými aj odevnými materiálmi či výraznými grafikami. Je známy aj ako autor špeciálnych kostýmov pre hudobných interpretov ako je Yzomandias, Rytmus, Ego, Nik Tendo či Viktor Sheen.

Počas Noci sa celá budova FAD STU na Námestí slobody zmení na galériu prezentujúcu ateliérové práce s cieľom ukázať verejnosti výsledky tvorby rozsiahleho spektra projektov vytvorených na pôde fakulty za posledný semester.  Organizátori tohto tradičného podujatia – Fakulta architektúry a dizajnu STU,Študentská platforma FAD a Archtung – ponúknu návštevníkom však aj celý rad atraktívnych sprievodných podujatí.

Letné vydanie tohto obľúbeného a vysoko navštevovaného podujatia odštartuje vyhlasovanie výsledkov Ceny dekana FAD STU za najlepšie študentské práce za končiaci akademický rok 2023/2024. 

Na pozvanie Študentskej platformy sa prídu v rámci formátu KucaPaca predstaviť architekti Kilo Honč, tvorca kreatívnych podujatí Martin Brix, dizajnér Sebastián Komáček,  dizajnérka Kornélia Lohynová, Juraj Hariš z Novej cvernovky a o.z. Drž Hubu!, módna znčka buffet, fotograf Matej Hakar,, grafické duo  Andrej & Andrej či režisér a vizuálny umelec Roland Wranik. Všetci a ďalší hostia sa v rámci svojej krátkej prezentácie nebudú zameriavať na svoje najväčšie úspechy, ale naopak na tie projekty, ktoré nedopadli v súlade s očakávaniami, či boli doslovne neúspešné. 

Súčasťou noci architektúry budú aj viaceré ďalšie aktivity vrátane výstavy spojenej s odovzdávaním cienISOVER Architecture Student Contest 2024a Progresívnych technológií v architektúre. Tešiť sa môžete aj na premiéru dokumentu Singularch o architektúre. Na parkovisku sa o hudbu postará DJ Neraev a DJ Fomo.

Noc je pre architektov a dizajnérov už tradične dlhá, preto sa po oficiálnom programe presunú na afterparty do klubu Šafko s názvom Ponocovanie. Na rozdiel od tradičnej párty, bude využitý aj backstage pre hudobný program, kde vystúpia v rámci tajných backstage koncertov kapely z rád študentstva fakulty.

PROGRAM na FAD:
16:00 / Cena dekana / foyer FAD

17:00 – 18:00
Vyhlásenie súťaže – Architecture Student Contest 2024 ISOVER /miestnosť 322
Vyhlásenie súťaže – Progresívne technológie / podesta 3. poschodie
Premiéra dokumentu Singularch / kotolňa

18:00 – 19:30
Kuca Paca / Kilo Honč, Martin Brix, Sebastián Komáček, Roland Wranik a ďalší / kotolňa

18:00 – 20:00 / DJ Nereav / námestie

20:00 – 21:30
Prednáška zahraničného hosťa Tobiasa Schuberta [@TOBIAS.EQUIPMENT] / kotolňa

20:00 – 22:00 / DJ Fomo / námestie


Afterparty PONOCOVANIE v klube Šafko:

22:00 / otvorenie brán
23:00 – 00:30 / Krishpin / frontstage
00:00 – 00:45 / NEBOJ / backstage
00:30 – 02:00 / Kristie Kardio / frontstage
01:00 – 01:45 / GOBLIN EUCLID / backstage
02:00 – 04:00 / Kansiik / frontstage


SPFADSTU | Archtung | ⋮⋮⋮⋮Fakulta architektúry a dizajnu STU